ההרצאות של עומר

מ-33 מכתבי דחייה
לרב המכר (והסרט) הנמכר של השנה

כשעומר ברק התחיל לכתוב ספרים לא היה אחד בעולם שחשב שזה רעיון מוצלח.

ויש לו 33 מכתבי דחייה מכל הוצאות הספרים בישראל כדי להוכיח את זה.

רגע לפני שנכנס לעבודתו כדובר הבורסה לניירות ערך (כן, כן), החליט עומר להמר על הרעיון הכי מוזר, מופרע ולא צפוי שהסתובב איתו: קומדיה רומנטית ישראלית בכיכובו של גבר.

״לחוץ חתונה״ שבר את שיאי המכירות הישראלים לספר ביכורים, הגיע למקום הראשון ברבי המכר, הפך לספר הפרוזה הנמכר של השנה ועובד לסרט בכיכובם של גורי אלפי, ליאור אשכנזי, אביב אלוש, דינה סנדרסון, דניאל גל ועוד ועוד. 

הרצאה מרתקת ומעוררת השראה על כשלון, הצלחה, ההבדל הדק שביניהם, כתיבה, ספרים, על האומץ להיות שונה ועל היכולת שלנו להאמין בעצמנו, גם אם כל העולם (עדיין) לא.

כולם לחייך

עומר ברק חשב שהוא יכול לכתוב על הכל. 

עד שהוא ניסה לכתוב על המשפחה שלו.

ומקומדיה רומנטית קלילה – שזו לגמרי הייתה המטרה שלו כשהוא יצא לדרך – הפך ספרו השני ״כולם לחייך״ למסע ששינה וטלטל את חייו מהקצה אל הקצה.

ובמפגש הזה הוא יספר למה כל אחד, סופר או לא, חייב לצאת למסע הזה בדיוק. 

בהרצאה מרתקת, מסעירה, משעשעת ומאוד נוגעת ללב יספר עומר את הסיפור המדהים והלא יאמן שמאחורי הספר, שכולל הפלה מאוחרת, חוזה של מיליונים שנחתם לעיבוד טלוויזיוני של הספר כיומיים לפני תחילת הקורונה, אלבומי תמונות שחשפו סודות מסעירים, גירושין, אהבה גדולה וגילוי המשפחה הגרעינית שלו מחדש אחרי שעשה הכל כדי להשאיר אותה מאחור.

 

איך כותבים אהבה בעברית?

מרצים: עומר ברק ורותם ניר-נחמיאס

להודים יש 96 מילים נרדפות ל״אהבה״.

לסינים יש 80. 

לעברית אין אפילו אחת.

לאמריקאים יש את You had me at hello. 

אנחנו נתקענו עם ״יבוא לך, דינה, יבוא לך״. 

אז איך, לכל הרוחות, כותבים אהבה בעברית?!

בהרצאה מרתקת, מעשעת ומאוד מאוד רומנטית יספרו העורכת רותם ניר-נחמיאס והסופר עומר ברק על המסע לכתיבת קומדיות רומנטית בעברית, יגלו האם יש דבר כזה אהבה ישראלית (כן), איך סוגרים את הפער בין ניו יורק לפתח תקווה, איך כבשו הספרים והסרטים בכתיבתם ובעריכתם את טבלאות רבי המכר ומה כתיבה יכולה לגלות לנו על סיפור האהבה הפרטי שלנו ועל צפונות הלב?

ומה אם היו עושים מהחיים המאוד רגילים שלך סרט?

(או סדרה. או ספר. או טור. או את כולם ביחד?)

מרצים: עומר ברק ורענן שקד

עומר ברק בחיים לא דמיין שהמסע שלו לחיפוש אהבה יהפוך לסרט בכיכובם של כל הכוכבים הישראלים הגדולים, או לספר שישבור שיאי המכירות בישראל. 

רענן שקד מעולם לא העז לפנטז שלידת בנו הראשון תהפוך לסדרת טלוויזיה פופולרית ותשודר בשלל מדינות בעולם, או לטור קבוע בעיתון שמפרסם כבר יותר מ-15 שנה.

ובכל זאת, זה קרה.

וזה קצת מפתיע את שניהם עד היום, מכיוון שלשניהם יש חיים כל ישראלים סטנדרטיים ורגילים לחלוטין: צבא, חתונה, שני ילדים, דירה ממוצעת – שום דבר שיגרום למפיק בהוליווד לצרוח ״שמישהו יקנה את הזכויות לסיפורי החיים האלה בכל מחיר!״.

ובכל זאת, זה קרה.

וגם לך זה יכול לקרות. 

בהרצאה עשירה, מגוונת, ייחודית ומצחיקה יגלו רענן ועומר איך כל אחד – כן, כל אחד – יכול לקחת את החיים הלגמרי רגילים שלו ולהפוך אותם לשובר קופות, שובר מסך או רב מכר, ואיך בעזרת כתיבת מגלים מתחת לכל הרגילות הזאת את הגרעין הייחודי והחד פעמי שנמצא בכל אחד מאיתנו ויכול לכבוש את לבבותיהם של מיליוני אנשים.

הצטרפו לניוזלטר שלי וקבלו טיפים, הנחות בלעדיות, פוסטים מרתקים וגם המלצות על תוכן שווה במיוחד. לא מכיל ספאם, גלוטן ובוטנים

תודה על הרשמתך