כל הזכויות שמורות לעומר ברק 2017

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White Instagram Icon

לאדם‭ ‬לפיד‭ ‬יש‭ ‬רק‭ ‬חלום‭ ‬אחד: ‬להתחתן‭.‬

​וכן‭, ‬הוא‭ ‬יודע‭ ‬שהעובדה‭ ‬שהוא‭ ‬לא‭ ‬בחורה‭ ‬גורמת‭ ‬לכולם‭ ‬להסתכל‭ ‬עליו‭ ‬בצורה‭ ‬מאוד‭ ‬מוזרה‭ ‬בכל‭ ‬פעם‭ ‬שהוא‭ ‬מודה‭ ‬בזה‭ ‬בקול‭ ‬רם‭.‬

​​

חודש‭ ‬לפני‭ ‬גיל 30 - ‬הגיל‭ ‬שבו‭ ‬הבטיח‭ ‬לעצמו‭ ‬שיתחתן‭ - ‬אדם‭ ‬מוצא‭ ‬עצמו‭, ‬שוב‭, ‬לבד. ‬בצירוף‭ ‬מקרים‭ ‬מפתיע‭ ‬למדי, ‬חברתו הטובה של אדם, ‬ירדן‭ ‬גת, ‬נואשת‭ ‬לכתבה‭ ‬האחת‭ ‬שכולם‭ ‬ידברו עליה.

וכשאדם מתאונן בפניה שהוא כנראה ימות לבד, שכל מה שהוא רוצה זה אישה שרוצה חתונה וילדים ומערכת יחסים - ירדן יודעת שהיא מצאה את הכתבה שלה.

זוהי נקודת הפתיחה של מסע מטורף, שנון, מענג, מצחיק וכמובן - רומנטי מאין כמוהו שבו יגלה אדם שכדי למצוא את הבחורה הנכונה צריך, לפעמים, לעשות את הדבר הכי לא נכון שאפשר.

"דמות ראשית פגיעה ורגישה, שמשתוקקת להתחתן אבל כדי להגשים את החלום תצטרך להתגבר על מכשולים שונים ומשעשעים. לכאורה - הכל מוכר ברומן החדש של עומר ברק, אבל רק לכאורה. כי הדמות הראשית היא גבר, והעובדה הקטנה הזו משנה הכל, והופכת את 'לחוץ חתונה' לא רק לקומדיה רומנטית מענגת להפליא, אלא גם לספר מקורי, נועז ומעורר מחשבה"

- אשכול נבו

"זהו ספר קורע מצחוק. באמת. קריאה בו גובלת לעיתים בצחוק בקול רם. המקרה של ברק הוא נדיר למדי, שכן רוב הסופרים בראשית דרכם לא מצליחים לבסס עלילה כה מושחזת ובה דמויות עגולות ומעניינות שניתן להזדהות איתן בכזאת התמסרות... אדם לפיד הוא גיבור ששמחתי לצאת איתו למסע" 

- ליאור קסוס, "וואלה"

"סוף סוף קומדיה רומנטית מצחיקה באמת! קשה להאמין שמדובר בספר ביכורים. אני מניח שזה נכתב בדם, והאיש האומלל הזה היה צריך להסביר אלף פעם ביום שהוא לא גיי, הוא פשוט נואש לחתונה. קנו את הספר! אם לא מתוך סקרנות, אז מרחמים, תהיו בני אדם"

- גורי אלפי

"זו הקומדיה הרומנטית הכי טובה שקראתי בעברית, ועוד כתב אותה גבר"

- דנה ספקטור

"יותר מדי זמן חיכינו לרומן ישראלי מהיר, שנון, רומנטי וציני במידה, שיודע לפזר את הקסם שבקומדיה רומנטית טובה, ושבמרכזו גיבור שכולנו מכירים אבל מעולם לא הגיע לככב בספר. ההמתנה הזו הסתיימה עם 'לחוץ חתונה'. תענוג גדול"

- רענן שקד
"מצחיק, מרגש ורומנטי. ספר כייפי מאוד"
- שירי צוק, תוכנית הבוקר, ערוץ 2
"האם הטריק של גבר לחוץ חתונה יכול להחזיק ספר שלם? קודם כל, התשובה היא כן. ל'לחוץ חתונה' יש קצב טוב ואין בו כמעט רגעים משעממים... לזכותו של ברק ייאמר שהוא לא מתאמץ להצחיק כל שורה שנייה וש'לחוץ חתונה' מאוזן היטב בין הקומי לדרמטי".
- רן בן-נון, "24 שעות"

"האקסיומה שלא ניתן לכתוב קומדיה רומנטית רווחת בישראל. מקובל לומר שאנחנו ציניים מדי, שזה ז׳אנר אמריקאי שלא מתאים למציאות שלנו, או שאנחנו פשוט לא רומנטיים. עומר ברק הצליח לפצח את הקוד״

- עמית ליאור, תסריטאי, "עפולה אקספרס"